niedziela, 20 lutego 2011

Bahrajn

   Królestwo Bahrajnu jest to małe państwo położone w Azji  na archipelagu w zatoce Perskiej. Stolicą jest Manama. Powierzchnia kraju wynosi zaledwie 695 km² i jest porównywalna z powierzchnią dużego polskiego powiatu.
   Bahrajn jest całkowicie pozbawiony jakichkolwiek wód powierzchniowych, jedynie na południowym zachodzie występują słone bagna. Jedynymi zasobami wód w kraju są wody artezyjskie. Do głównych źródeł pozyskiwania wody zaliczane są wody Zatoki Perskiej. Kraj posiada stacje uzdatniania wody morskiej, zasilane ropą naftową. Bahrajn jest krajem przemysłowym, eksploatuje się tam  ropę naftową, gaz ziemny.
   Konstytucja Bahrajnu gwarantuje wolność religijną. Państwo to było pierwszym krajem Zatoki Perskiej, które zezwoliło chrześcijanom na budowę kościołów. W 1939 roku zbudowano pierwszy kościół katolicki pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w stolicy tego państwa.


   Kartka, którą dostałam od Elbe pokazuje jeden z zabytków Bahrajnu - Twierdzę w Riffa. Zbudowana została  przez Shaikh Salman bin Ahmed Al Khalifa w 1812 roku na ruinach starego XVII fortu. Fort powstał przede wszystkim do celów wojskowych i obronnych, a także jako meczet. Z twierdzy roztacza się wspaniały widok na dolinę Hunanaiya. Jest  jednym z najlepszych miejsc, aby poczuć intensywność wiatru, który wieje z nad piasków pustyni w ciągu nocy. Więcej informacji nie znalazłam:)
Info: Wiki i http://www.odyssei.com:)

1 komentarz:

Petitek79 pisze...

Niezły rarytasik!