wtorek, 12 kwietnia 2011

Rosja

   W dzisiejszej poczcie (miedzy innymi) dostałam kilka kartek z Rosji. Pierwsza kartka to off, który dostałam od Eleny. Bardzo mi się podoba. Jest na niej przepiękny widok na Klasztor Nowodziewiczy w Moskwie.  Został on założony w 1524 przez Wielkiego Księcia Wasyla III. Zbudowano go dla uczczenia zdobycia Smoleńska. Do zespołu klasztornego należy między innymi: przylegający do murów klasztornych cmentarz, Sobór Smoleński, Cerkiew Uspienska, Nadbramna Cerkiew Przemienienia, zabytkowa wspaniała dzwonnica z 1690r. Cały zespół klasztorny został wpisany w 2004r. na listę UNESCO.


Kolejne dwie kartki pochodzą z tagu od Olgi. Na jednej z nich jest Bajkał. Znalazłam bardzo sympatyczną stronkę, na której możecie poczytać o tym jeziorze. To jest właśnie link do niej:)  Ja napiszę tylko, że jest to najstarsze i najgłębsze jezioro świata zwane często "Błękitnym okiem Syberii".
A oto ono:



I ostatnia dziś rosyjska pocztówka to wspaniały widok na Murmańsk. Widać na niej długaśny Nowy Most wiodący przez wody Zatoki Kolskiej. Murmańsk to największy port na północy Rosji. Nazywany jest Bramą na Arktykę. Port ten nigdy nie zamarza - nawet w zimie - gdyż położony jest w 50 kilometrowym fiordzie.
Murmańsk posiada  flotę nuklearnych lodołamaczy używanych na Morzu Arktycznym. Bardzo wiele informacji na temat Murmańska znalazłam na tej właśnie stronie.


Pozdrawiam:)

6 komentarzy:

Madzia pisze...

Ta z Bajkałem dla mnie fenomenalna:-)

elka pisze...

Dawno Cię nie było ale zrekompensowałaś nam to widokówkami z cudownej Rosji.

elka pisze...

Madzia. Telepatia działa.

Romanek pisze...

Piękne kartki!
Bajkał fantastyczny!

Petitek79 pisze...

Wszystkie kartki świetne, ale ten Bajkał- totalna rewelacja!

anusiagd pisze...

mega kartki, ale ostatnia- cudowna! I jeszcze nocna... <3