poniedziałek, 20 września 2010

Chiny

   Początek roku szkolnego zaowocował u mnie strasznymi zaległościami na blogu i forum. Zaczyna odzywać się ciągły brak czasu, o którym pisałam już wcześniej. Niestety są to zaległości, których nie jestem w stanie nadgonić. Dostałam w tym czasie masę pięknych kartek z rożnych stron świata. Cóż na to poradzić, iż zawsze okazuje się, że są rzeczy/zjawiska/ludzie ważniejsi od moich przyjemności.   I tym sposobem zamiast pisać sobie na blogu, a tym samym spędzać przyjemnie czas, musiałam zająć się tłumaczeniem mojemu 17- letniemu synowi "z czym się je" wielomiany. Zaczynam mieć wrażenie, że gdzieś po drodze coś zagubiłam    i moje prywatne dziecko przestaje czytać ze zrozumieniem - po co? - matka wytłumaczy, podręcznik jest bee. Ktoś mi kiedyś powiedział, że mam miękkie serce więc abym miała (mówiąc brzydko) twardy tyłek i teraz faktycznie we własnym domu od własnego  prywatnego dziecka dostaję baty. Cóż ... sama sobie taki los zgotowałam. <- to ku przestrodze młodszym!
   Dobra koniec wylewania żali, czas zająć się Chinami. Otóż otrzymałam dziś tag z Chin. Po wyjęciu go ze skrzynki myślałam, że miał do czynienia z chińskimi tajnymi służbami albo co. Koperta w dwóch częściach, wszystko zgniecione, poszarpane i zmięte. Pięknie za to spięte spinaczem i włożone do foliowej torebki. Z błędu wyprowadził mnie stempelek warszawskiej poczty: Przepraszamy przesyłka uległa zniszczeniu w czasie automatycznego sortowania. Żart jakiś czy co? Dziwię się, że te kartki w ogóle dotarły do mnie. Chwała im chociaż za to.
A na kartkach całkiem fajne widoczki. Oto jeden z nich:


Kartka przedstawia pasmo górskie we wschodnich Chinach w prowincji Anhui. Charakterystyczne dla tych gór są porośnięte sosną granitowe szczyty. W 1990 roku pasmo to zostało wpisane na listę UNESCO.
   Kolejna kartka przedstawia Jaskinie Mogao czyli Jaskinie Tysiąca Buddów. Jest to zespół 492 skalnych świątyń  w pobliżu miasta Dunhuang w prowincji Gansu. Od 1987 roku jaskinie te są wpisane na listę UNESCO.


I to na tyle z Chin w dniu dzisiejszym.
Pozdrawiam.

4 komentarze:

kate8722 pisze...

Super są te widoczki, a pierwszy bajkowy niemalże ;D

Magdalena pisze...

Super, ten pierwszy widoczek tez mam w posiadaniu.

Petitek79 pisze...

Przepiękne karteczki! Tylko powiększyć i powiesić sobie na ścianę!

Agnieszka pisze...

piękne piękne!