sobota, 5 marca 2011

Barcelona

Tak jak myślałam - tydzień minął, a ja nie miałam chwilki czasu aby zajrzeć i popatrzeć co ciekawego publikują inni. Dziś nadrabianie zaległości.
Otrzymałam ostatnio kilka pięknych kartek z Barcelony z prywatnej wymiany. Jestem pod ich wielkim wrażeniem, a dwie z nich szczególnie mi się spodobały.
Port w Barcelonie - jest jednym z większych portów w basenie Morza Śródziemnego, rocznie przybywa do niego ponad 500 statków pasażerskich. Port leży w zachodniej części miasta. Obszar portu podzielony jest na na trzy główne sektory: port komercyjny, Barcelona Free Port - port przeładunkowy oraz Port Vell - zabytkowy stary port.


Druga pocztówka pokazuje również Barcelonę, a raczej jej fragment -  Pałac Muzyki Katalońskiej. Jest to niesamowity budynek, zaprojektowany przez Domenecha i Montenera i wybudowany w ciągu 3 lat, pomiędzy rokiem 1905 a 1908. W 1971 pałac wpisano na listę zabytków narodowych Hiszpanii, a w W 1997 audytorium znalazło się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.


Info jak zwykle cytowane za Wiki:)

6 komentarzy:

Pytia pisze...

Pierwsza cudna :)

Anonimowy pisze...

Obie świetne :) Jak już będę stara i bogata to na pewno odwiedzę Barcelonę ;)

Anonimowy pisze...

Mam podobną drugą ;)

Barcelona świetna, do tego nocna... Ale jeśli mam być szczera to jechać tam zawsze- BYLE NIE LATEM:D

Pasażerka pisze...

pierwsza kartka jest fenomenalna! ale druga też jest sympatyczna, choćby z tego względu, że jest prawie UNESCOwa :)

a oglądanie teraz kartek z Barcelony jest tym bardziej dla mnie przyjemne, bo sama wybieram się tam na parę dni w kwietniu :)

Romanek pisze...

Czekam też na 3 kartki z Barcelony w ramach tagu. Mam nadzieję,że będą równie ładne :)

Wariaty pisze...

Barcelona jest jednym z miast, z którego nigdy bym nie wyjeżdżała. :)